Heliotrope Architects tarafından tasarlanan Amazon’un genel merkezindeki Willmott’s Ghost restoranda pastel tonlar ve çok sayıda eğrilerle tasarlanmıştır.

Willmott’s Ghost restoran, Amazon şirketi için tasarlanan The Spheres’in içindeki halka açık üç alandan biridir. The Spheres geçen yıl Amazon için tasarlanmış, bitki dolu cam kürelerdir.

Binanın zemin katındaki restoran Heliotrope Architects mimarı Price Erickson tarafından tasarlanmıştır. Roma usulü pizza ve İtalyan kokteylleri servis eden restoran, 177 metrekare büyüklüğünde sokaktan bağımsız olarak ulaşılabilmektedir.

The Spheres içindeki ortamın mutfağın hem de restoranın tasarımını etkilemektedir. Aslında beyaz boyalı çelik ve cam yapı alanın çevresinde kıvrılarak, tüm mobilyaların düzenini kısıtlamamaktadır. Dış kenarı boyunca, koyu yeşil deri ile kaplanmış yay şeklindeki oturma grupları girişin bir tarafına yerleştirildi.

Bar taburelerine uyan nane yeşili metal tabanlı yuvarlak masalar, ziyafetlere eşlik eder ve beyaz meşe sandalyeler yemek yiyenler için ilave noktalar sunar.

Renk paleti İtalyan bayrağından ya da margherita pizzasından alınmış, ancak beton sütunları ve ev sahibi standını örtmek için kullanılan yumuşak pembe içeren pastel tonlara ayrılmıştır.


Designillenium tarafından yayınlandı

Designillenium; Türkiye’de ve dünyada üretilen çeşitli teknoloji, mimarlık ve tasarım pratiklerinden ürünlerin, tasarımcıların hakları gözetilerek paylaşılan ve takipçi kitlesine ulaştıran tasarım ve haber platformudur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir