Londra’nın merkezindeki hareketli Covent Garden semtinde bulunan Milk Train, Shoreditch merkezli tasarım stüdyosu FormRoom tarafından öncelikle markanın farklı Instagram özelliklerine hitap edecek şekilde tasarlandı.

Çılgın dondurma teklifleriyle popüler hale gelen markanın ilk perakende alanıdır. Yaklaşmakta olan tüm Milk Train şubelerinin tasarımı için bir plan görevi görecektir.

Marka adı ile oynayan klasik bir İngiliz buharlı treninin estetiği mağazanın iç mekanı için temel ilham kaynağıydı.

Müşteriler girdikten sonra, bir istasyonda tren kalkış saatlerini gösteren ekran panoları gibi görünmesi amaçlanan, beyaz blok harflerle tahtalara yazdırılan bir menüden seçim yapabilir.

Tren platformları gibi numaralandırılmış oturma kabinleri, popüler Instagram hesabı Accidentally Wes Anderson’ın fotoğraflarında görülen pastel renk tonlarına bir soluk mavi deri ile tamamlandı.

Bir dizi kemerli çerçeve, her biri küresel sarkıt lambalarla süslenmiş, yemek alanının ortasından aşağı doğru uzanır. İki boyutlu bulut şekilleri tavana asılmıştır ve bir trenin bacasından çıkan buhardan esinlenilmiştir.

Mağazanın ön cephesi ise sisli pencerelere benzeyen buzlu cam panellerle tamamlanmaktadır.


Designillenium tarafından yayınlandı

Designillenium; Türkiye’de ve dünyada üretilen çeşitli teknoloji, mimarlık ve tasarım pratiklerinden ürünlerin, tasarımcıların hakları gözetilerek paylaşılan ve takipçi kitlesine ulaştıran tasarım ve haber platformudur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir