One Design Office tarafından tasarlanan Jamu, ahşap ve bakıra zıt olarak bol miktarda siyah renk kullanılan bir iç mekan tasarımına sahiptir.

Yüksek tavanlar ve gizli bir dış mekan alanı bulunan restoranın, mekanın esnekliğine katkıda bulunmaktadır. Melbourne şehri çok sayıda modern Asya restoranına sahip ancak, One Design Office mimarları Jamu’yu güçlü bir doğu etkisiyle tanımlayacak bir iç mekan olarak tasarladı.

Yüksek tavanlı alanda siyah ve ahşap mobilyalar ile sıcak, minimalist bir atmosfer yaratan bakır kaplamalar kullanılmıştır.

One Design Office, Jamu restoranı karanlık bir ortam paletinden dairesel motiflerle tasarlamıştır. Bu nedenle, yemek masaları geleneksel Çin mimarisindeki bölmelerden esinlenerek, restoranın görsel olarak bölünmesiyle siyah ve bakır tel örgülerdeki kesikler gibi yuvarlaktır.

Tasarımın ofisinin tasarladığı karanlık iç estetiği, Doğu mutfağının derinliklerinden gelen mutfak lezzetlerinin gizemli doğasını kusursuz bir şekilde sembolize etmektedir.


Designillenium tarafından yayınlandı

Designillenium; Türkiye’de ve dünyada üretilen çeşitli teknoloji, mimarlık ve tasarım pratiklerinden ürünlerin, tasarımcıların hakları gözetilerek paylaşılan ve takipçi kitlesine ulaştıran tasarım ve haber platformudur.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir