New Practice Studio tasarım firması tarafından tasarlanan kavisli ahşap çıtalar, Hunan Slurp adındaki Çin restoranının duvarlarını ve tavanını kaplar.

Hunan Slurp, eski bir tuğla binanın tabanında ince, doğrusal bir şekilde yer almaktadır. Şef ve sanatçı Chao Wang tarafından işletilen restoran, Hunan eyaletinden otantik yemekler sunmaktadır. Restoran, mimar Nianlai Zhong tarafından kurulan Manhattan ve Şangay’da ofisleri bulunan New Practice Studio tarafından tasarlanmıştır. 

Mutfağın ruhunu somutlaştırmaya ek olarak, mekan yoldan geçenlerin dikkatini çekmeye odaklanmıştır. New Practice Studio’nun proje açıklamasında: “Alan, içine bakmak ve dikkat etmek için bir yer olarak algılanıyor. Restorandan iç mekana sürekli bir hacim oyuluyor, böylece sokak ve restoran arasında doğrudan bir diyalog kuruluyor.”3.000 metrekarelik restorandaki önemli bir unsur, duvarları ve tavanı saran kemerli, ahşap parçalardır ve erişteye atıfta bulunmak için tasarlanmıştır. Dikkatlice yerleştirilmiş arka aydınlatmalar, meşe kaplama ile lamine ahşaptan kaplanmış tavanı ve duvarı vurgulamaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
İsminizi buraya yazın