Raf Simons tarafından tasarlanan New York’un Madison Bulvarı’ndaki Calvin Klein Flagship mağazası, sarı rengiyle dışarıdan içerisinin parlamasını sağladı.

Belçikalı tasarımcı Raf Simons, sık işbirlikçisi sanatçı Sterling Ruby’nin yardımıyla en önemli perakende alanlarından birinin tasarımına imza attı.

İngiliz tasarımcı John Pawson’ın minimalist iç mekanı, binanın tamamen yenilenmesinden önce parlak sarı yüzeylerle değiştirildi.

Calvin Klein Flagship mağazası iskelet sistemiyle tasarlanmıştır.

Üç katın tamamını kapsayan Ruby’nin kurulumunda, sanat eserlerinin yanı sıra giysiler için de yapı iskelesi bulunmaktadır.

Sanat eserleri, bulunan nesnelerin ve günlük malzemelerin bir karışımından üretilir ve tematik olarak Ruby’nin Amerikan tüketiciliğine olan saplantısına bağlanır.

Mağazanın çevresinde, vintage yorganlar da dahil olmak üzere bir dizi ev eşyası bulunabilir.

Simons, “Amerikan görsel deneyiminde ortak olan çok doğrudan ve tanıdık referansların kullanılması, marka ile basit ve duygusal bir bağlantı oluşturuyor” demektedir.

Simons, “Mağazanın koleksiyonlarla yakından bağlantılı olabilecek fiziksel bir deneyim üretmesini istedim. Ayrıca Calvin Klein’in görünür ve fiziksel kimliği için Sterling ile oluşturduğum dilin bir devamı.” demektedir.

Calvin Klein, 1968 yılında kuruldu ve minimal estetik ve markalı iç çamaşırlarıyla ünlendi.

Parlak renk binanın yüksek pencerelerinden, taş duvardan dış cepheden parlıyor gibi görünüyor ve içindeki beton zeminler bile altın bir ton alıyor.

Mağaza, sarı kompozisyonunun yanı sıra, elbiseleri asmak için iskele, parlak kırmızı püsküller, askılar, yorganlar ve sanat eserleri için iskele içeren bir kurulum sistemine de sahiptir. Metal çerçeveler ayrıca ayakkabıların, cüzdanların ve diğer ürünlerin sergilenmesinde raf olarak kullanılır.

Kurulum, siyah, beyaz, karamel ve gri tonların yanı sıra parlak kırmızı, mavi ve kestane rengi bir paleti bulunan Simons’un Fall 2017 205W39NYC koleksiyonundan etkilendi.

CEVAP VER

Yorumunuzu girin
İsminizi buraya yazın