Balloon Dresses: Sönen Balon Elbiseler

Fredrik Tjaerandsen tarafından tasarlanan balondan elbiseler.

0
44

Saint Martins moda öğrencisi Fredrik Tjaerandsen, elbiseler ve etekler oluşturmak için sönerek şekil değiştiren balonlardan oluşan bir koleksiyon tasarladı.

Modeller, pistte yürürken vücutlarını kaplayan büyük şişirilebilir küreler tarafından sarıldı. İçinde basit bir valf kullanarak parçanın hava akışını kontrol etmelerine izin verildi.

Tasarımcı, her biri balon elemana sahip toplam sekiz görünüm yarattı. Birkaçı gösteri sırasında kendini söndürdü ve balonlar eteklere, elbiselere dönüştü. Başka bir modelin kollarında balonlar bulunuyordu.

Tüm kıyafet malzemelerini yerel üreticilerden satın alan Sri Lankan tedarikçilerinden temin eden tasarımcı kıyafetlerini doğal kauçuktan tasarladı.

Fredrik Tjaerandsen şekil değiştiren balon elbiseler tasarladı.

“Koleksiyonum, bir insanın öz-farkındalığının aktif hale geldiği ve duyarlı olduğu zaman neredeyse belirsiz bir andan ilham alıyor. Bu anın kendi ifadesini ve o andaki olma deneyimini tepki verebileceğim ve yaratabileceğim deneysel bir uygulama ve gelişme süreci geliştirmeye çalıştım.” demektedir.

Tjaerandsen şovdan önce her elbiseyi şişirdi ve yapıları yaklaşık iki ila üç bin litre oksijenle doldurdu. Küçük balonların şişmesi 10 dakika sürerken, büyük balonların şişmesi yaklaşık 1 saat sürdü.


CEVAP VER

Yorumunuzu girin
İsminizi buraya yazın